Myśliwska Paczka 2021

   Drogie Koleżanki i Koledzy,

zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Myśliwska paczka”. To około świąteczna akcja prowadzona przez myśliwych niezrzeszonych i zrzeszonych w kołach łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego. Jako wolontariusze sami wybieracie placówki, które chcecie wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalacie listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdują się w paczkach. Jest to akcja bezgotówkowa. Beneficjentami są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów oraz od 2020 r. również osoby indywidualne i rodziny, które potrzebują wsparcia. Przygotowane przez Was „myśliwskie paczki” powinny trafić do potrzebujących do dnia 20 grudnia br.

   W zeszłym roku akcja „Myśliwska paczka” miała rekordowy zasięg, mimo że sytuacja epidemiologiczna w kraju w związku z chorobą COVID-19 nie zachęcała do aktywności. Wzięły w niej udział 392 koła łowieckie, które na kwotę 517 tys. zł wsparły 820 placówek i rodzin. Mamy nadzieję, że w tym roku brać myśliwska równie ochoczo włączy się w pomoc potrzebującym. Zarządy okręgowe PZŁ służą Wam wsparciem. U Waszych łowczych okręgowych znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji „Myśliwska paczka”.

   Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się z bliźnimi i okazywania im wsparcia. Pokażmy po raz kolejny, że nasze lokalne społeczności mogą na nas liczyć!

>>Regulamin Myśliwska Paczka<<